العربية
     
Genel Bakış
Tarihçe
Yönetim ve Ekip
Yatırımlar
Vizyon Misyon Politikalar ve Değerler
Sertifikalar
Lisans ve Dokümanlar
Çözüm Ortakları

Artan kapasite ile yeni yatırımlara doğru…


Evciler günümüzde 5 farklı adreste yerleşik olarak hizmet vermektedir. Kuruluş; toplam 7.000 m2 kapalı alana sahip 2 ayrı tesiste “T.C. Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Çevre Yönetimi Genel Müdürlüğü” tarafından tahsis edilmiş Faaliyet Belgesi kapsamında faaliyetlerini yürütmektedir. Evciler, Ankara’daki tesisleri ile tam kapasite çalışmakta ve yıllık 10.000 tona kadar e-atık işleyebilmektedir. İstanbul İkitelli’de bulunan Marmara Bölge Ofisi ve 2011 yılında açılan Ege Bölge Ofisi çevre, kimya ve jeoloji mühendislerinden oluşan geniş ekibinin de katkılarıyla gerek tüm Anadolu, gerekse Marmara Bölgesi’nde giderek artan bir e-atık işleme hacmine ulaşan firma, sektöründe liderdir.

Evciler, fabrikasında son olarak 2009 yılında başlayan entegre ayrıştırma yatırımını Nisan 2010 itibariyle hizmete açmıştır. Bunun yanı sıra, İstanbul'da yerleşik bir e-atık kırma ve depolama merkezi de kurulmaktadır. Tesislerinde en ileri teknolojiyi kullanmak adına sürekli yatırım yapan Evciler, e-atık geri dönüşüm sektörünün örnek firmasıdır.

Kurum sadece “T.C. Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Tehlikeli Atık Taşıma Lisansı”na sahip araçlarla (günümüzde 12 adet) e-atıklarını taşımaktadır ve gelişen hacmine bağlı olarak 2011 yılından itibaren araç filosunu her geçen ay arttırmaktadır. Araç filosunun içinde hurda akü taşıma aracı da mevcuttur.

Belirli bertaraf kuruluşlarıyla çözüm ortağı olarak çalışan firma, floresan geri dönüşümüne aracılık ederken söz konusu ekipmanların geçici depolama kapsamında önişleme tabi tutulmasına yönelik belli başlı üniversiteler ile  yatırım çalışmalarını projelendirmekte ve yürütmektedir.

 
 
 
COPYRIGHT
Evciler, BY Kreatif, Enkobar
 
info@evcilerkimya.com
  e-atik@evcilerkimya.com