العربية
     
Genel Bakış
Tarihçe
Yönetim ve Ekip
Yatırımlar
Vizyon Misyon Politikalar ve Değerler
Sertifikalar
Lisans ve Dokümanlar
Çözüm Ortakları

Sektördeki en eski firma…


Evciler 1982 yılında Yüksek Kimya Mühendisi Nurettin Evciler tarafından değerli metaller (altın, gümüş, bakır, paladyum, platinyum, rodyum vb.) içeren çeşitli atıkların toplanması, ayrıştırılması, depolanması, arındırılması ve ortaya çıkan değerli metallerin alım/satımı ve ticareti faaliyetlerini üstlenmek üzere kurulmuştur.

Kurucuları kimya mühendislerinden oluşan firma, yaklaşık 30 yıl öncesinde İstanbul Kapalıçarşı atıklarının, altın ve gümüş curuflarının işlenmesi ile işe başlamış ve birçok kurumun atık ve arındırma ihalelerinden pay almıştır. Ankara’da bulunan fabrikasındaki yüksek ısılı ocaklarını kendisi geliştirerek kullanan Evciler, ailenin 2. kuşağının da yönetime katılmasıyla, gelişen teknoloji ve çevre bilincinin bir sonucu olarak elektronik/elektrikli atıkların (e-atık) geri dönüşümüne aracılık kapsamının büyüyen bir piyasa olacağını öngörmüştür. Ve 1996 yılından günümüze e-atık sektörüyle birlikte hurda oto-katalizör işleme piyasasına yüzünü çevirmiştir. Değerli metaller alanındaki uzun süreli çalışmaları, büyüme potansiyeli yüksek olan e-atık piyasasını fark etmesine neden olmuştur.

Ankara’da iki tesisin işletmesini yürüten Evciler, 1996 yılında ilk etapta 1.000 m2 kapalı alanda işe başlamış 2000’li yıllarda oldukça büyüyen bir atık ayrıştırma hacmine ulaşarak yeni yatırımlara girişmiştir. Son olarak 2009 yılında başlattığı ileri teknoloji ihtiva eden entegre ayrıştırma yatırımını 2010 yılı Nisan ayında tamamlamıştır. Evciler’in bünyesine dahil ettiği bu e-atık işleme sistemi, günümüz itibariyle Türkiye’de eşsizdir.

COPYRIGHT
Evciler, BY Kreatif, Enkobar
 
info@evcilerkimya.com
  e-atik@evcilerkimya.com