العربية
     
Basın ve Medya
Fotoğraf Galerisi
Sektörel Haberler
Aktiviteler
  Sosyal Sorumluluk
  Seminerler
  Fuarlar

Seminerler

 
Anaokulu Eğitimi  
Özel Bursa Kültür Okullarında Çevre Mühendisimiz Duygu Yılmaz'ın gerçekleştirdiği sunuma ilgi büyüktü. Genç kardeşlerimiz abi ve ablalarını bile şaşırtacak sorularıyla muhteşem bir katılım sergilediler.
     
     
 
 
 
 
Özel Okul Eğitimi
Özel Bursa Kültür Okullarında Çevre Mühendisimiz Duygu Yılmaz'ın gerçekleştirdiği sunuma ilgi büyüktü. Genç kardeşlerimiz abi ve ablalarını bile şaşırtacak sorularıyla muhteşem bir katılım sergilediler.
     
     
 
Evciler, Kavaklıdere Rotaract’larla bir aradaydı...

Kavaklıdere Rotaract klübü ile Ankara’da elektronik atık toplamak ve toplanan atıkların geri dönüşümünden elde edilen geliri öğrencilere burs olarak sağlamak amacıyla bir araya gelen Evciler, Kasım 2012 itibariyle projeye başlama kararı aldı. Elektronik atıklar konusunda öncelikle klüp üyelerinin bilgilendirilmesi amacıyla bir araya gelinen gecede Evciler’de Kurumsal İlişkiler ve Proje Yönetim Uzmanı olarak görev yapmakta olan Ozan Kayahan   konuyla ilgili sunumu gerçekleştirdi.

 
   
Bahçeşehir Koleji Antalya’da Geri Dönüşüm Semineri ...

“Tüm öğrencilere Evciler Kimya Çevre Mühendisi Rahşan Polatoğlu tarafından “E-Atık ve Geri Dönüşüm” konulu seminer düzenlendi. Seminerde elektronik atığın ne olduğu, neden zararlı olduğu ve neler yapılması gerektiği konularında aydınlatıcı bilgiler verildi. Seminer sonunda verdiği bilgiler için Rahşan Polatoğlu’na teşekkür edilip, plaket armağan edildi.”

Evciler Doğuş Eğitim Kurumlarındaydı...

Şubat 2012'de Enerji ve Çevre Mühendislerimizden Erkin Şafak Vardal, Doğuş Eğitim Kurumları Acıbadem İlköğretim Okulu'nda elektronik atıklar ve geri dönüşüm hakkında bilgilendirme semineri verdi...

Evciler, e-atık ve geri dönüşüm konularında bilinç ve farkındalık yaratmak üzere, işe öğrencilerle başladı….

Evciler,  ilköğretim öğrencilerine e-atık konusunda verdiği seminerle elektronik atığın ne olduğu, neden zararlı olduğu ve neler yapılması gerektiği konularında aydınlatıcı bilgiler verdi. 26 Kasım 2010 tarihinde gerçekleşen seminerde konuşan Evciler Çevre Mühendisi Rahşan Polatoğlu, “E-atıkların  yarattığı zararlara örnek olarak, bilgi teknolojisi ürünlerinde kullanılan 10 gram kurşun 25.000 ton toprağımızı kirletiyor ve 200.000 litre suyumuzu kullanılmaz hale getiriyor” diyerek geri dönüşümün gerekliliğini paylaştı. Evlerdeki e-atıkların toplanmasının ne denli önemli olduğunun da vurgulandığı seminerde, “Evciler e-atık kutusu” söz konusu ilköğretim okuluna yerleştirildi.

Evciler ilkokullarla başlatmış olduğu seminer dizisini ilk aşamada tüm İstanbul okullarına ulaşarak devam edecek…


Evciler, ODTÜ Kampüs Gelişim Günleri’nde…

E-atık Geri Dönüşümü üzerine ODTÜ Kampüs Gelişim Günleri bünyesinde davet alan Evciler, ülkemizde bu konudaki gelişmeleri değerlendirdi ve geri dönüşüm sektöründe olası kariyer fırsatlarını ve ileride yapılacakları dile getirdi. Kurumun Kurumsal İletişim Koordinatörü Burcu Avcı “Sektörde özellikle çevre, kimya ve metalurji mühendislerine yatırım, mevzuat ve süreç iyileştirme tarafında, işletme mezunlarına ise pazarlama, sosyal sorumluluk projeleri geliştirmek, alternatif toplama kanalları oluşturmak ve ticari müşterilere ulaşmak konularında çok iş düşmekte” diyerek öğrencilerin geri dönüşüm sektörünün gelişmekte olduğuna ve önünün açık olduğuna dikkat çekti.

     
 
 
     
 
COPYRIGHT
Evciler, BY Kreatif, Enkobar
 
info@evcilerkimya.com
  e-atik@evcilerkimya.com